frame.lt

fotografuojantiems

Parodos/Renginiai

Žaliakalnio funikulieriaus F Galerijoje – minčių būsenos

2012 m. gegužės 17 d. ketvirtadienį 18 val. Žaliakalnio funikulieriaus F Galerijoje (Aušros g. 6, Kaunas) atidaroma Jovitos Poviliūnaitės fotografijų paroda „Minčių būsena“. Tai jaunos menininkės paroda, kviečianti pažvelgti į kasdienybės peizažus, portretus, interjerus kaip nuotaikų, jausmų ir minčių atspindžius fotografijoje.

Jau penktojoje Jovitos Povilūnaitės personalinėje parodoje pristatomi darbai iš trijų serijų – „Minčių būsena“, „Horizontai“ ir „Senamiesčio džiazas“.

Pirmoji serija „Minčių būsena“ – autorės savasties paieškos gyvenamoje aplinkoje. Autoportretai „nepersisukusios juostos“ dvigubų ekspozicijų deriniuose su melancholiškais peizažais ir uždarų aplinkos baime tvyrančiais interjerais, spinduliuoja mintis, jausmus, nuojautas, baimes, ramybės atokvėpius, išeičių ir sprendimų radimus vidiniuose asmenybės konfliktuose.

„Horizontuose“ – kauniečiams pažįstamų kraštovaizdžių interpretacijos, paverčiančios didelių mastų peizažus subtiliai suasmenintomis vizijos erdvėmis. Tai savotiškas autorės atsakas į sužaislinto pasaulio fotografijoje tencenciją. Pažiūrėjus iš arčiau, randame ne, kaip įprasta, jaukų ir žaismingą, tačiau baugokai svaigų Guliverio žvilgsnį į beribę, beobjektę Kauno marių pakrantę.

„Senamiesčio džiazas“ – detalių, perspektyvų mozaika. Iš pažiūros nesusiję vaizdai, sujungti į vizualinę ritmų, formų, tolstančių, kylančių linijų, seką – šviežias, pavasariškas būdas žvelgti į tradicinėmis fotografinėmis priemonėmis jau ištyrinėtą Kauno senamiesčio erdvę.

Jovita Povilūnaitė mokėsi Kauno A.Martinaičio dailės mokykloje, studijavo architektūrą VDA Kauno dailės institute. Yra dalyvausi eilėje meno projektų – „Jaunas žmogus XXI a.”, 2009, „Meilės sodas“ (Valančiaus gatvės skverelis, Kaunas, 2003), Projektas „Kalėdinė gatvelė“ (Valančiaus gatvė, Kaunas, 2003). 2003 m. tapo tarptautinio jaunųjų menininkų konkurso “Always green, always blue” nugalėtoja. 2006-2010 metais yra surengusi personalines parodas galerijoje „Balta“ (Kaunas), P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

F Galerija – fotografijos galerija, veikianti Kauno Žaliakalnio funikulieriuje nuo 2004 m. rudens, VšĮ Šviesos raštas ir UAB „Kauno liftai“ iniciatyva.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *