frame.lt

fotografuojantiems

PatarimaiSvarbi naujiena

Žaislinis miestas

Žaislinis miestas? Paprasčiausias būdas išgauti šį efektą – naudoti tilt objektyvą ir nereikės jokio photoshopo :) Kadangi ne visi gali sau leisti nusipirkti tikrai nepigų objektyvą, trumpai paaiškinsiu kaip Photoshop pagalba sukurti žaislinio miesto efektą. Reikės miesto nuotraukos, labiausiai tiks nuotrauka nufotografuota iš aukštesnio taško, tada efektas natūraliau atrodys.


Atsidarome nuotrauką Photoshop programoje ir spaudžiame „Edit in Quick Mask Mode“ ikoną abra „Q“ raidę klaviatūroje.


Pasirenkame „Gardient Tool“ ir atsiradusiame šio įrankio pasirinkimų meniu pasirenkame „Reflected Gardient Tool“. Šio įrankio pagalba nubrėžiame liniją, kur norima, kad liktų ryškus vaizdas (programa automatiškai pažymi raudonai).


Dar kartą spaudžiame „Q“ raidę klaviatūroje arba „Edit in Standard Mode“ ikoną . Ir prieš tai nupiešta juosta tampa pazymėjimu „Selection“.


Sekantis žingsnis – vaizdo suliejimas. Spaudžiame „Filter > Blur > Lens blur“ meniu juostoje. Atsidariusiame lange pagal skonį keičiame nustatymus ir suliejame vaizdą. Aš dažniausiai keičiu tik „Radius“ ir „Shape“.


Paskutinis žingsnis spalvų paryškinimas „Saturation“, labiau paryškintos spalvos sustiprina žaislinio miesto įspūdį. Taip pat šią nuotrauką šiek tiek pašviesinau naudojant „Curves“.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *