frame.lt

fotografuojantiems

Naujienos

Sigma pristatė naujus objektyvus

“Sigma” pristatė net tris naujus objektyvus, du (30mm f/2.8 ir 19mm f/2.8) iš jų “Micro Four Thirds” jungties bei tinkantys NEX sistemos vartotojoms ir vienas veidrodiniams fotoaparatamas (105mm f/2.8).

19mm f/2.8 EX DN

Naujasis fiksuoto židinio nuotolio Sigma objektyvas jau pravardžiuojamas “Skaitmeniniu Neo”. Jis bus skirtas sparčiai populiarėjantiems Micro Four Thirds (MFT) jungtį turintiems fotoaparatams bei NEX sistemai. Matymo kompas bus 73,5 laipsnių, tai atitiktkų 38mm ant pilno kadro veidrodiniame fotoaparate. Objektyvas susidės iš 8 elementų 6 grupėse, bei trijų asferinių objektyvo paviršių, kurie leis ištaisyti optinius iškraipymus, chormines aberacijos. Filtro diametras 46 milimetrai.

Jame “tūnos” naujasis linijinis AF varikliukas, kuriam sufokusuoti nereiks mechaninių dalių. Sigma 19mm f/2.8 EX DN turės apvalią 7 “lapelių” diafragmą, kuris anot gamintojų turėtų itint gražiai sulieti nesufokusuotas vietas. Minimalus Fokusavimo atstumas 20cm. Kainos dar nėra žinoma.

30mm f/2.8 EX DN

Sigma pristato atkirtį “Sony SEL” serijos 30mm. “Sel’as” yra f/3.5, o tuo tarpu naujoji “Sigma” bus f/2.8. Jį sudarys septyni elentai penkiose grupėse, įskaitant dvigubus ir dvipusius asferinius lęšius. Tai leis sumažinti chromines aberacijas ir išgauti daugiau aštrumo nuotraukos kraštuose.

Kaip ir Sigma 19mm f/2.8 EX DN objektyvas, taip ir 30mm f/2.8 EX DN objektyvas turės naują linijininę AF sistemą, kuris sklandžiau ir tyliau fokusuos bei 7 “lapelių” diafragmą. Filtro diametras 46 milimetrai, minimalus fokusavimo atstumas 30cm. Kainos dar nėra žinoma.

APO Macro 180mm F2.8 EX DG OS HSM

Sigma įvėpta senojo 180mm F3.5 EX DG MACRO pristatė naują jo variantą – tai APO Macro 180mm F2.8 EX DG OS HSM. Jis jau dabar įvardijamas, kaip pirmasis pasaulyje 180mm f2.8 makroobjketyvas su 1:1 atkūrimu. Naujasis objektyvas bus su stabilizacija ir tyliuoju bei greitu AF varikliuku. Trys mažo pralaidumo stiklo elementai, sumažints chormines aberacijas, o “Super Multi” padengimas – blyksnius ir šešėlius. Sigma APO Macro 180mm F2.8 EX DG OS HSM objektyve bus užapvalinta devynių elementų diafragma.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *