frame.lt

fotografuojantiems

Apžvalgos

Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS apžvalga

Samyang – tai gerai žinomas korėjietiškas objektyvų gamintojas, kurio produktai yra išskirtiniai – dažniausiai turi aukštą kokybę bei gerą kainą. Šį kartą nusprendėme susipažinti su naujausiu šio gamintojo objektyvu – Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS.

Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS  Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS

Tai savotiškas, unikalus objektyvas, neturintis analogų tarp kitų gamintojų.
Iš objektyvo pavadinimo galima lengvai suprasti, kad tai ultra platus, crop matricoms (CS) skirtas objektyvas, turintis 10 milimetrų židinio nuotolį, kuris suteikia net 109,4 laipsnių matymo kampą. Objektyvas yra siauresnis, nei fish-eye objektyvai, tačiau gaunamas rezultatas yra visai kitoks – labai platus, turintis mažai išgaubimų bei teisingą geometriją.

Objektyvas korpusas ir blenda yra pagaminti iš aukštos kokybės plastiko (į rankas objektyvą paėmus pirmą kartą pagalvojau, kad tai metalas). Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS sveria  580 gramų, tačiau jo svoris yra gerai paskirstytas ir objektyvą laikyti yra patogu. Samyang 10mm 1:2.8 turi sudėtingą optinę schemą (14 lęšių sujungti į 10 grupių). Objektyvo priekinis lęšis yra labai didelis ir turi stiprų išgaubimą, todėl nėra galimybės naudoti filtrų – tai didžiausias šio objektyvo minusas.
Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS

Objektyvas turi du žiedus – rankinio fokusavimo bei diafragmos valdymo. Į mūsų testą atkeliavo Nikon versija su elektroniniu diafragmos valdymu, todėl diafragmos pasirinkimas buvo valdomas fotoaparate. Deja, kitų fotoaparatų diafragmos valdymas yra pilnai mechaniškas. Minimalus fokusavimo atstumas siekia 24 cm, o fokuso žiedas yra labai platus ir turi itin sklandžią eigą – būtent jos ir reikia patogiam objektyvo naudojimui.
Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS

Pereikime prie įdomiausios dalies – objektyvo nuotraukų pavyzdžių. Dėl itin plataus kampo, šiuo objektyvu darytos nuotraukos atrodo tikrai įspūdingai – sukuriamas labai didelės erdvės pojūtis, kartais erdvė atrodo didesnė, nei yra iš tikrųjų. Pagrindinis objektyvo pliusas tai galimybė į vieną kadrą sutalpinti visą erdvę, kurią žmogus mato prieš savo akis. Net ir pakankamai siaura scena nuotraukoje atrodys kaip didelė, pabaigos neturinti salė.

DSC_0477_8 DSC_0521_2_3 DSC_0592 Uzupis-mazas

Objektyvas puikiai tvarkosi su chromatiniais spalvų nukrypimais (angl. chromatic aberrations) ir beveik neturi jokių šviesos „zuikių” dėl naujo Nano Crystal Coating padengimo. Samyang ne be reikalo giriasi šia inovacija – tai geriausiai su šviesa besitvarkantis objektyvas, kuriuo teko fotografuoti! Net fotografuojant prieš saulę objektyvas išlaiko aukštą kontrastą, todėl gamintojui tariame vieną žodį – bravo!

Ultra plataus kampo objektyvai dažniausiai naudojami peizažų, miesto bei architektūros fotografijose, kuriose ypač svarbus yra nuotraukų detalumas. Objektyvas stipriai nustebino ir čia – Samyang 10mm f/2.8 yra laisvai naudojamas  net ir prie atviros diafragmos, o ją privėrus iki f/4 ar f/5.6 rezultatas yra dar geresnis, kraštai pasidaro aštrūs tolygiai su centru. Optimaliausia šio objektyvo diafragma yra f/8, nes būtent tada galima atskirti net ir menkiausias kadro detales. Tai puikus objektyvas „pixel peeperiams”.

Aštrumo pavyzdžiai – tai 100% padidinti nuotraukų fragmentai.

DSC_0848 DSC_0849 DSC_0850
DSC_0494DSC_0409 DSC_0409-2

Svarbiausias klausimas renkantis tokio tipo objektyvą – ar fokusuoti rankiniu būdu automatizuotame XXI amžiuje yra patogu? Po savaitės naudojimo galiu užtikrintai atsakyti į šį klausimą – taip, patogu. Ultra platūs objektyvai turi labai plačią ryškumo zoną, todėl privėrus diafragmą iki f/5.6, viskas, kas yra toliau nei 1 metro atstumu, bus fokuse. Sufokusuoti blogai įmanoma, tačiau reikia gerai pasistengti, kad gauti brokuotą nuotrauką. Objektyvas turi patogiai sužymėtą atstumo skalę, todėl fokusuojant dažniausiai žiūrėjau į ją, o ne į vaizdą per ieškiklį – tiesiog žmogaus akis negali atskirti tokio mažo ryškumo zonos pasikeitimo ieškiklyje.
DSC_0876

Apibendrinimas

Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS – tai alternatyvų neturintis fiksuoto židinio ultra platus objektyvas, skirtas crop matricas turintiems fotoaparatams.  Objektyvų, turinčių 10mm savo diapazone pasiūla nėra maža, tačiau jie yra tamsesni (dažnai turi kintamą, mažesnę diafragmą) bei nėra tokie aštrūs. Vienintelis ir didžiausias objektyvo minusas – nėra galimybės naudoti filtrų, kurie yra labai svarbūs peizažų fotografijoje. Samyang sukūrė specialų filtrų laikiklį Samyang 14 mm f/2.8 objektyvui, todėl tikėkimės, kad ir šis „stiklas” gaus tokią galimybę.
Manau, kad Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS yra idealus objektyvas peizažų bei architektūros fotografavimui ir rekomenduoju jį visiems, kas nori gauti aštrų bei platų vaizdą už gerą kainą.

Už objektyvo suteikimą testui nuoširdžiai dėkojame FOTOHOBIUI!

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *