frame.lt

fotografuojantiems

Naujienos

Paaiškės konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ finalininkai

Šį savaitgalį, vasario 4-5 dienomis, sostinės viešbutyje „Best Western“ tarptautinė žiuri išrinks kasmetinio Lietuvos spaudos fotografų klubo organizuojamo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ finalinius darbus.

Norą dalyvauti konkurse ir varžytis dėl geriausio kadro autoriaus vardo pareiškė 142 fotografai, konkursui pateikę daugiau negu 5 tūkstančius darbų.

Šias fotografijas kaip ir kasmet vertins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio, šįsyk Vokietijos ir Ispanijos, ekspertai: Alberto Di Lolli, fotožurnalistas iš Ispanijos, dirbęs „Agence France-Presse” ir „The Associated Press”, Maria Mann, tarptautinių ryšių ir verslo plėtros direktorė Europos spaudos fotografijos agentūroje „European Pressphoto Agency” Frankfurte, fotožurnalistas Andrius Petrulevičius, naujienų agentūros BNS Vyriausiasis redaktorius Artūras Račas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, surengęs net 105 individualias parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Žiuri atrinkti fotografų darbai pateks į metraštį „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ ir to paties pavadinimo parodą. Abu bus pristatyti šių metų gegužės mėnesį vyksiančių apdovanojimų „Auksinis kadras“ metu, kur paaiškės pačių geriausių kadrų autoriai.

Kasmetinį konkursą „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ Lietuvos spaudos fotografų klubas organizuoja jau vienuoliktą kartą.

VŠĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas yra vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti Lietuvos spaudos leidinių bei naujienų agentūrų fotografus. Pirmą kartą nacionalinis metinis spaudos fotografijos konkursas-paroda Lietuvoje surengtas 2002 m., jame dalyvavo 70 autorių, konkursui pristačiusių daugiau nei 1 500 nuotraukų. Kiekvienais metais paroda po ekspozicijos Vilniuje keliauja po Lietuvą.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *