frame.lt

fotografuojantiems

NaujienosSvarbi naujiena

Nikon 85mm f/1.8 G apžvalga

Šių metų pradžioje Nikon kompanija kartu su D4 pristatė ir naująjį Nikkor 85mm f/1.8 G objektyvą. Jis pakeis jau ilgokai rinkoje užsibuvusį Nikkor 85mm f/1.8 D objektyvą, kuris neturi autofokusavimo varikliuko, todėl ant žemesnės klasės fotoaparatų veikė tik rankinis fokusavimas.

Naujojo G serijos objektyvo korpusas panašus į kiek ankščiau pristatyto Nikon 50mm f/1.8 G. Tas pats tvirtas korpusas, dengtas aukštos kokybės plastmase. Objektyvo jungtis metalinė su gumine tarpine, kuri, kaip gamintojai teigia, apsaugos nuo dulkių patekimo į vidų.

Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G objektyvas turi viduje įmontuotą specialų begarsį banginį variklį (Silent Wave Motor (SWM)), kurio pagalba fokusas greitas bei tikslus. Dėka vidinio fokusavimo, objektyvo priekinė dalis išlieka pastovi ir nesisukioja. 85mm f/1.8G objektyvu galima arčiau sufokusuoti, nei D serijos modeliu. Naujojo minimalus fokusavimo atstumas 0,79m, senojo – 0,85m.

Mėgstantiems naudotis rankiniu fokusavimu turėtų ypač patikti fokusavimo žiedas. Jį sukioti labai lengva, nes, nejaučiamas joks strigimas, sukasi tolygiai. Todėl fokusuoti rankiniu būdu naujuoju objektyvu lengva ir patogu.

Nikkor 85mm f/1.8 G yra lengvesnis nei jo pirmtakas, bet didesnis. Sveria tik 350 gramų.

Su Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G objektyvu net ir naudojant atvertą diafragmą (1,8f) vaizdas gaunamas aštrus, o švelniai sulietas fonas („bokeh“) yra iš tiesų malonus akiai.

Naudojant 2,2 ar 2,8 diafragmos reikšmes nuotraukos tampa dar detalesnės („Aštresnės”)

Nuotraukų darytų su 1,8 f 100 % iškarpos


Nuotraukų darytų su 2,2 f 100 % iškarpos

Nuotraukų darytų su 2,8 f 100 % iškarpos

Išvada. Nors kaip būdinga visiems fiksuoto židinio nuotolio objektyvas šis taip pat pasižymi chrominėmis aberacijomis, bet jos neryškios, tad lengvai pataisomos redaguojant nuotraukas. O greitas ir tylus fokusas jį padaro ne tik patrauklų portretistams, bet sporto žurnalistams.

Objektyvo kaina (~1750lt), tai tik 200 litų brangiau, nei dabar kainuoja senasis D serijos modelis.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *