frame.lt

fotografuojantiems

Patarimaislider

Naudotos fototechnikos pirkimas, ką reikia patikrinti perkant fotoaparatą ar objektyvą?

Daugelis svarstome pirkti naudotą fototechniką, pagrindinė priežastis gerokai mažesnė kaina nei naujo, tačiau yra galimybė nusipirkti „nuvarytą” daiktą kuris jau atitarnavęs savo.

Ką reikia žinoti perkant naudotą fotoaparatą?

  • Pirmas naudojimo intensyvumo indikatorius yra išvaizda, intensyviai naudotą fotoaparatą atpažinsite iš aptrinto, subraižyto korpuso, ar nudėvėto fotoaparato dirželio. Atsilupę fotoaparato gumos – fotoaparatas ardytas arba labai intensyviai naudotas (varžtai paprastai paslėpti po fotoaparto gumom, atlupus jas priklijuoti idealiai labai sunku, paprastai jos vėl atsilupa).  Apžiūrėkite ar visi matomi varžtai nėra sukioti.
  • Būtina patikrinti kiek kadrų yra padaręs fotoaparatas. Straipsnis apie tai: Kaip patikrinti kiek kadrų padaręs fotoaparatas?
  • Pažiūrėkite ar fotoaparato jutiklis (matrica) nėra pažeistas ar labai dulkėtas (tai nėra didelis minusas, bet derybų klausimas). Straipsnis apie dulkes: Kaip pasitikrinti ar fotoaparato jutiklis yra švarus?
  • Apžiūrėkite fotoaparatą išėmę bateriją ir atminties kortelęs, reikia patikrinti ar nėra sulankstytų kontaktų ar pažeidimų viduje.
  • Lengvai papurtykite fotoaparatą, jeigu fotoaparatas tvarkingas viduje negali būti jokių barškančių dalių.
  • Ištestuokite fotoaparatą su savo prieš tai išbandytu objektyvu, ar tiksliai veikia autofokusas ir visos kitos fotoaparato funkcijos, taip pat visi ratukui ir mygtukai.

 

Ką reikia žinoti perkant naudotą objektyvą?

  • Kaip ir perkant fotoaparatą, pirkdami naudotą objektyvą atidžiai apžiūrėkite jo kosmetinę būklę, stiklus, bajonetą, varžtus, patikrinkite autofokusą.
  • Patikrinkite filtro sriegį, jeigu yra filtras pabandykite jį nusukti, sutrenkus objektyvo priekį, paprastai pažeidžiama ši vieta, nebent objektyvas buvo naudojamas su blenda, tuomet gerai apžiūrėkite ją.
  • Gerai apžiūrėkite ar priekinis ir galinis objektyvo stiklai nėra pažeisti, ar nėra viduje dulkių. Senesni objektyvai kartais turi pelėsio viduje. Objektyvo ardymas ir valymas jums atsieis nepigiai.
  • Būtina patikrinti ar objektyvas fokusuoja tiksliai, aukštesnės klasės fotoaparatai turi autofokuso korekcijos funkciją, bet būna tokių objektyvų, kad nepakanka korekcijos ištaisyti jo „kreivumą”. Straipsnis apie tai kaip pasitikrinti: Kaip pasitikrinti ar objektyvas fokusuoja tiksliai ir kas tas back/front fokusas
  • Išsitampę objektyvo gumos – intensyvaus naudojimo požymis.
  • Patikrinkite ar nėra klibėjimo ar stigimų sukiojant fokusavimo ar zoom žiedus.

 

Net ir atlikus visus aukščiau išvardintus punktus, yra galimybė nusipirkti kažką blogo. Atkreipkite dėmesį ir į patį pardavėją, kartais sukčių iš tolo pažinsi. Pats esu pirkęs ne vieną naudotą fotoaparatą bei objektyvą ir nei karto neteko nusivilti, nors kelis variantus apžiūrėjęs „bėgau kuo toliau”.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *