frame.lt

fotografuojantiems

Apžvalgos

Mažasis spartuolis – Sony α6000 apžvalga

Nesuklysime, sakydami, kad beveik kiekvienas foto entuziastas ar net profesionalas buvo uždavęs sau klausimą – ar verta pirkti mažą sisteminį fotoaparatą ir atsisakyti nuo kilograminių monstrų? Vieni nelaukdami pirko mažesnius fotoaparatus, kiti tvirtino, kad lauks, kol sisteminiai aparatai pradės fokusuoti greitai ir tiksliai. Kompanija Sony, jau tradiciškai, stengiasi padaryti revoliuciją po revoliucijos, vis pateikdama naujus modelius su patoblintais ar visiškai naujais sprendimais. Šis fotoaparatas – ne išimtis. Mūsų apžvalgoje – naujausias Sony sisteminių fotoparatų atstovas – α6000.

12

Sony α6000 yra vienas „rimčiausiai” atrodančių sisteminių fotoaparatų visoje ILCE modelių linijoje. Korpusas yra itin kompaktiškas, turi labai patogią, guma dengtą rankeną. Korpuso medžiagų kokybė – identiška Sony A7r modeliui ir yra puiki. Fotoaparatas turi du programuojamus mygtukus, tris valdymo ratukus – du keičia išlaikymą ir/arba diafragmą (priklausomai nuo pasirinkto režimo), trečias keičia fotografavimo režimą. Fotoaparato mygtukų dydis, tiesą sakant, nėra labai didelis ir žmonėms su didesnėmis, nei mano, rankomis, tai sukels šiokių tokių keblumų.
34

Ekranas yra vartomas, turi labai gerus apžvalgos kampos, aukštą 921 tūkstančių taškų rezoliuciją. Deja, didžiausias šio fotoaparato minusas yra ieškiklis – jis yra per tamsus net nustačius maksimalų ryškumą, turi žemą raišką (tai itin pastebima, kadangi esu pripratęs prie ekranų su aukšta raiška), bei labai stabdo vaizdą tamsoje. Sony A7R ieškiklis yra visa galva geresnis už šį, naudojamą A6000.  Gal tai bus pataisyta naujausioje programinėje įrangoje, tačiau kol kas tai riebus minusas.
65

Fotoaparato programinės įrangos interfeisas yra gerai pažįstamas prieš tai naudojusiems Sony SLT arba kitus ILCE modelius. Meniu yra itin patogus, turi daug nustatymų, o žmonėms, kurie nėra patyrę fotografijoje, gamintojas sukūrė specialų paaiškinimų režimą, kokius nustatymus naudoti vienoje ar kitoje situacijoje.

7

Fotoaparatą testavau išvykęs iš namų, todėl beveik neturėjau laiko prisėsti prie kompiuterio. Būtent čia Sony ir vėl mane nudžiugino – Sony α6000 turi WiFi ir NFC modulius, todėl galėjau tiesiog per iPad arba išmanųjį telefoną perkelti nuotraukas, kad apžiūrėčiau jas didesniame ekrane. Patogu! Išmanioji programėlė Play Memories neapsiriboja vien nuotraukų perkelimu – ją galime naudoti ir fotoaparato nuotoliniam valdymui.
89

Sony teigia, kad α6000 turi sparčiausią pasaulyje autofokusavimo sistemą, kuri turi net – dėmėsio – ŠIMTĄ SEPTYNIASDEŠIMT DEVYNIS fazinius fokusavimo taškus! Fokusavimo greitis yra tikrai aukštame lygyje, drįsčiau teigti, pilnai atitinka kilograminių veidrodinių brolių greitį. Turėjau galimybę fotoapratą išbandyti 1000 kilometrų lenktynėse Palangoje ir fotoaparatas tikrai labai nudžiugino – beveik visi kadrai buvo fokuse, o turint omeny, kad fotoaparatas fotografuoja net 11 kadrų per sekundę (tai yra Nikon D4S sparta, kuris kainuoja apie 10 kartų brangiau!), gauname tiesiog tobulą, nebrangų sporto fotoaparatą.
BMW

Tačiau grįžkime prie gyvenimiškai svarbių faktų – eilinis fotoaparato minusas – labai trumpai laikanti baterija, kuri kraunasi labai lėtai. Negaliu suprasti, kodėl Sony nenori fotoaparatų komplektuoti su atskiru baterijų įkrovikliu. Krauti fotoaparatą per USB laidą – banalu.
10

Sony α6000 turi 24,3 megapikselių APS-C dydžio matricą, kuri yra viena geriausių tokio dydžio matricų rinkoje. Aukštas dinaminis diapazonas, gilios spalvos, mažai triukšmų prie aukštų ISO – šie faktai puikiai aprašo, ką sugeba tokia matrica. ISO reikšmes galima keisti kas vieną trečiąją stopo, nuo 100 iki 25600, o specialiame „Multiframe” režime – net iki ISO 51200 (tiesa, galimas tik JPG formatas). Aukščiausias naudotinas ISO yra 8000, daugiau naudoti neverta, nes kokybė tiesiog „išgaruoja”. Likau labai patenkintas JPEG nuotraukų gamykliniais nustatymais, nors asmeniškai visada fotografuoju RAW režime.

ISO pavyzdžiai – tai 100% padidinti kadro fragmentai

Visas kadras ISO 100 ISO 200 ISO 400 ISO 800 ISO 1600 ISO 3200 ISO 6400 ISO 10000 ISO 16000 ISO 25600 ISO 51200

Nuotraukų pavyzdžiai:
DSC09369

Šį kartą Sony nepagalvojo apie videografus. Fotoaparate nėra ausinių ar mikrofono įėjimo, nors video kokybė yra puiki ir vis atsiranda noras filmuoti su greitai fokusuojančiu aparatu. Maksimaliai fotoaparatas filmuja 1080p 60 kadrų per sekunde, kas yra gerai, nors jau nebestebina.

Kompanija Sony jau giliai „suleido šaknis” į sisteminių fotoaparatų rinką ir vis sukuria kažką naujo, patobulinto. Esu bandęs itin daug sisteminių fotoaparatų ir yra tik keletas fotoaparatų, kurie fokuso greičio prilygtų šiam spartuoliui – tai Fujifilm XT1 ir Micro 4/3 atstovai (deja, turintys mažesnę matricą).
11

Sony tęsia savo puolimą sisteminių fotoaparatų rinkoje ir kol kas laimi. Tai yra geriausias fotoaparatas, kurį galite nupirkti už tokią, ganėtinai žemą kainą. Patyrusiems vartotojams patiks gera ergonomika, greitas veikimas ir puiki nuotraukų kokybė, tuo tarpu naujokai pamėgs fotoaparatą dėl itin gerai veikiančio automatinio režimo ir elektroninio patarėjo. Sony padarė gerą darbą ir po šio fotoaparato testo sisteminius fotoaparatus lėtais pavadinti, jau negaliu. Bravo.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *