frame.lt

fotografuojantiems

InterviuSvarbi naujiena

Marius Kastečkas „Peizažai man – poilsis“

Airijos lietuvis Marius Kastečkas fotografija užsiima 4-5 metus, labiausiai domisi peizažo fotografija. Trumpas frame.lt interviu ir  keletas autoriaus nuotraukų.

Mariaus autoportretas

Kas pastūmėjo fotografuoti peizažus, kodėl būtent peizažas?

Labai myliu gamtą. Mėgstu važiuoti į mišką uogauti, grybauti, nuo vaikystės žvejoju. Visada patiko stebėti gamtą, o susidomėjęs fotografija pradėjau fiksuoti jos grožį.

Peizažai man – poilsis, čia nereikia niekur skubėti, tiesiog pasitinki tekančią saulę ar ją palydi.

Gyveni užsienyje, gamta ten kitokia nei Lietuvoje, ar didesnę įtaką geram kadrui turi išskirtina gamta ar fotografo sugebėjimas ją atskleisti? Pačiam mieliau fotografuoti Lietuvoje ar svetur?

Gyvenu Airijoje jau 9 metus. Taip, gamta čia kitokia, bet manau, tai neturi įtakos geram kadrui. Lietuvoje galima fotografuoti lygiai taip pat gerai, ką ir daro daugelis fotografų. Lietuvoje yra tai, ko nerasi Airijoje: nuostabūs miškai, nepaprastai gražus rūkas šiltą vasaros rytą, auksinis ruduo, balta, spindinti žiema. Mieliau fotografuočiau Lietuvoje, bet grįžtu retai, todėl neturiu tiek galimybių, bet būdamas – progos nepraleidžiu.

Tinkamiausias metų ir dienos laikas peizažo fotografijai, kodėl?

Aš mėgstu visus metų laikus, nes kiekvienas iš jų, mane kažkuo žavi ir yra ypatingas. O peizažų fotografavimui, dažniausiai, renkuosi ankstų rytą. Man ryto šviesa yra priimtinesnė. Tikiuosi, vakaras nesupyks ant manęs. :) Su malonumu keliuosi ankstų rytą, 3 ar 6 val. ir važiuoju pasitikti tekančios saulės. Aišku, į darbą atsikelti daug sunkiau. :)

Kokią techniką naudoji, gal naudoji kažkokius specifinius priedus kurie padeda geriau nufotografuoti peizažą?

Pagrinde naudoju Canon 5d markII ir objektyvą 16-35mm. Tai mano pats megstamiausias objektyvas. Peizažams, taip pat reikalingas polerizacinis, bei keletas ND, ND grad filtrų. Jie tiesiog man padeda prailginti, ankstaus ryto ir vakaro peizažų fotografavimą.

Ar daug laiko skiri nuotraukų apdirbimui kompiuteriu, kokias programas naudoji?

Nuotraukų apdirbimui laiko skiriu mažai. Man tai pats nemaloniausias darbas, nes užtrunku 15-30min vienai nuotraukai, kartais ilgiau. Dažniausiai, tai būna spalvos. Visada stengiuosi, kad nuotrauka būtų spalvota, niekada nebandau pabėgti nuo spalvų, kaip dauguma mėgsta padarydami juodai baltą. Nesakau, kad tai yra blogai, tiesiog aš mėgstu spalvas. Naudoju Canon DPP, o jei to nepakanka Photoshop.

Tavo patarimas frame.lt skaitytojams mėgstantiems fotografuoti peizažus?

Linkiu nepatingėti atsikelti, pasitikti saulę tekant, geros šviesos ir truputį sekmės..:)

Keletas Mariaus kadrų:

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

One thought on “Marius Kastečkas „Peizažai man – poilsis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *