frame.lt

fotografuojantiems

InterviuSvarbi naujiena

Lukas Jonaitis „Makro fotografija privertė atsikratyti baimės vorams“

Tęsiame „Įdomaus fotografo“ temą, dar vienas jaunas fotografas, šį kartą vilnietis Lukas Jonaitis. Didižiausia Luko aistra fotografijoje – makro fotografija. Trumpas frame.lt interviu apie tai, patarimas makro fotografija besidomintiems frame.lt skaitytojams ir keletas Luko nuotraukų.

Lukas Jonaitis - jaunas 19 metų makro fotografas iš Vilniaus. Fotografija užsiima apie 5-6 metus.

Žiūrėdami tavo galeriją internete pastebėjome, kad daugiausia užsiimi makro fotografija. Kaip susidomėjai ir kuo tave žavi makro fotografija?
Taip, daugiausiai užsiimu makro fotografija. Kadangi gamta mane traukė jau nuo vaikystės, todėl pirmiausiai ir kilo idėja fotografuoti gamtą, o ne žmones ar miesto gyvenimą. Pradėjau fotografuoti nuo paprastos skaitmeninės muilinės, tačiau to užteko, kad įsitraukčiau į fotografiją. Pasirinkau makro fotografiją, nes vieta kur fotografuoju, o dažniausiai fotografuoju Nemuno Kilpų Regioniniame Parke, pasižymi gausia biologine įvairove. Vos tik pradėjęs fotografuoti makro, ėmiau žvelgti į pasaulį kitaip, supratau, jog visi organizmai yra tarpusavyje nepaprastai susiję.
Daugelis žmonių nemėgsta ar tiesiog turi instinktyvią baimę vabzdžiams ar vorams. Beje, anksčiau aš taip pat bijojau vorų, tačiau pradėjęs juos fotografuoti, supratau, jog ne tokie jau jie ir baisūs, ir netgi gali atrodyti gana mieli. Dabar labiausiai mane dominantys gyviai yra vorai, o iš jų – šokliavoriai, kurie yra neįtikėtinai judrūs bei išraiškingi. Savo nuotraukomis aš stengiuosi vabzdžius, vorus parodyti kuo gražiau, kad žiūrovas atkreiptų dėmesį į šį nuostabų pasaulį, kurio atstovai dažnai stebina, baugina ir kartu džiugina savo elgesiu, spalvomis bei keisčiausiomis formomis.

Ar fotografuoji tik makro, gal užsiimi ir kito žanro fotografija?
Dažniausiai užsiimdavau tik makro fotografija, tačiau palaipsniui pereinu ir prie peizažinės fotografijos.

Kas yra svarbiausia makro fotografijoje, ar labai svarbi fototechnika?
Svarbiausia makro fotografijoje – perteikti objektą dideliu masteliu, parodyti jo formas, struktūrą, spalvas iš arti. Pradedančiajam fotografuoti makro gali užtekti ir paprasto fotoaparato, turinčio makro funkciją. Deja, norint pasiekti geresnių rezultatų ar didesnio mastelio ilgainiui teks nusipirkti ir makro objektyvą, bei stovą, kurie kainuoja tikrai nemažai.

Kokią techniką naudoji ir ką būtina turėti norint pradėti fotografuoti makro?
Naudoju CanonEOS 40D veidrodinį fotoaparatą, naudoju keletą makro fotografijai skirtų objektyvų, vienas iš jų Canon EF 100 mm f/2.8 Macro USM normalaus mastelio makro fotografijai (maždaug 1:1 ir pan…). Ypatingai dideliam masteliui naudoju ir apverstą 28mm Pentax objektyvą. Be abejo, naudoju ir stovą, kuris padeda stabilizuoti fotoaparatą. Norint pradėti fotografuoti makro, geriausia būtų turėti fotoaparatą su specialiai tam skirtu makro objektyvu, bei stovą, kiti priedai pradžiai nebūtini.

Kas sudėtingiausia makro fotografijoje?
Makro fotografijoje, ypač fotografuojant gyvą objektą, sudėtingiausia jį išlaikyti ramų, todėl patartina fotografuoti anksti ryte, kai vabzdžiai ir vorai dar būna miego būsenoje. Taip pat, kadangi fotografuojant makro objektyvu ryškumo zona būna labai siaura – sudėtinga objektą į ją tinkamai įtalpinti. Todėl reikia gerokai pasistengti…

Tavo patarimas frame.lt skaitytojams norintiems pradėti fotografuoti makro?
Pradėti fotografuoti makro galima ir su paprasta skaitmenine muiline. Vienas iš svarbiausių dalykų – perprasti, kaip veikia jūsų fotoaparatas, kad spėtumėte užfiksuoti ryškų ir spalvingą momentą, ir jūsų nuotraukos nebūtų neryškios. Fotografuokite viską, kas jums patinka, nebūtinai vabzdžius. Stenkitės atkreipti dėmesį į formas, spalvas bei struktūras, makro fotografijose jos yra labai svarbios.

Keletas Luko darytų nuotraukų:

Daugiau nuotraukų galite rasti internetinėje galerijoje – http://www.flickr.com/photos/38628972@N05/

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

4 thoughts on “Lukas Jonaitis „Makro fotografija privertė atsikratyti baimės vorams“

 • Jūsų nuotraukos nuostabios, aš taip pat filmuoju ir fotografuoju makro… kodel pasirinkote būtent pentakso objektyvą

  Reply
  • Lukas Jonaitis

   Ačiū už gerą nuomonę. :) Pentax 28mm objektyvą nusižiūrėjau internete iš kelių populiarių makro fotografų, nes ten radau tikrai gerų atsiliepimų apie jį. Kartais jis netgi lyginamas su Canon MP-E 65mm, kuris yra nepalyginamai brangesnis. Žinoma su apverstu objektyvu sudėtinga naudotis, bet gaunamas didinimas ir kokybė man visai priimtina :)

   Reply
 • aš vilnietis parašyk man

  Reply
 • Labai gražios nuotraukos, sekmes tau!

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *