frame.lt

fotografuojantiems

Naujienos

Kur talpinti nuotraukas?

Kiekvienas fotografas nori, kad jo darbus matytų ir vertintų. Dažnas savo nuotraukas talpina socialiniuose tinklapiuose ar didžiausiuose Lietuvos fotografijos bendruomenių tinklapiuose (pvz. fotokudra.lt). Apžvelgsime  populiariausias pasaulio fotografų bendruomenės.

500px.com

500px.com – viena populiariausių (gal būt net ir populiariausia) užsienio foto bendruomenė tarp lietuvių. Nemokamoje versijoje galima kelti JPG failus net iki 30 MB ir iki 20 nuotraukų į savaitę. Taip pat yra galimybė kurti „portfolio“ tipo svetaines, balsuoti už kitų nuotraukas spaudžiant „Like“ ir „Dislike“ ir net kurti savo dienoraštį. Paprasta, bet ne prasta.

1x.com

1x.com– griežta keliamų nuotraukų atranka puslapį padaro išskirtinį ir įdomų. Veikia „pamokėlių“ skiltis, kur galima sužinoti kaip buvo padaromos vienos ar kitos nuotraukos. Dalyvauti diskusijų forume bei kritikuoti nuotraukas.

fotoblur.com

fotoblur.com– ši bendruomenė leidžia žurnalą „Fotoblur Magazine“, kuriam nuotrauką gali pasiūlyti kiekvienas, bet į žurnalą patenka geriausios. Žurnalas leidžiamas kas ketvirtį. Elektroninę žurnalo versija galima gauti įsigijus metinę mokamą Fotoblur narystę.

flickr.com

flickr.com– vienas didžiausių foto bendruomenių tiek su nuotraukų talpinimu tiek su diskusijų moduliu. Įsigijus mokamą naryste galima naudotis statistikos įrankiu, kelti daugiau nuotraukų (nemokamoje versijoje mėnesinis limitas 300MB)

pixoto.com

pixoto.com – įdomi svetainėje, kurioje savo nuotraukas pasiūlyti į foto kovas. O patekus į savaites topus gauti ir piniginį prizą.

Žinai dar įdomių fotografų bendruomenių? Parašyk nuorodą komentare.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

5 thoughts on “Kur talpinti nuotraukas?

 • Pradžioje pasirodė bus neblogas straipsnis, bet tuo pasirodymų viskas ir pasibaigė. Norėjosi labiau jūsų pačių nuomonių ir šiaip pabaigos su išvadomis… Dabar atpyškinot kelias svetaines i vsio.

  Reply
 • Gediminas Ryženinas

  Čia pakankamai skirtingos svetainės.
  500px, fotoblur – paspoksot į kitų, įdėti savo nuotraukas.
  1x – garbė šiokia tokia pakliūti. Pasisemti originalių idėjų.
  Flickr -tasi fotografų facebookas, kur gali kurti albumus dėti serijas, daryti slideshow ir pan.
  Pixoto – galbūt net būdas užsidirbti mėgstantiems varžytis.

  Man asmeniškai imponuoja 500px savo paprastumu ir funkcijų galybe.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *