frame.lt

fotografuojantiems

PatarimaiSvarbi naujiena

Kaip užsidirbti pinigų fotografuojant? Pirma pažintis su fotobankais (stockais)

Kaip visada kiekviena istorija ir straipsnis turi savo pradžią ir pabaigą, todėl neužbėgant įvykiams už akių trumpai pristatysiu savo istorijos pradžią, nes tikiu kad viskas dar tik prasideda. Kada paskutinį kartą skaitėte žurnalą kuriame nebuvo iliustracijų ar straipsnius kurie nebuvo papildyti vaizdine medžiaga? Kiekviena komunikacijų priemonė turi savo iliustracinį sprendimą papildantį siunčiamą informaciją tekste. Ar tikrai galvojate jog kiekvienas žurnalas, blogas ar reklamos įmonė turi atskirą fotografą generuojantį idėjas ir išpildantį iliustracijų (t.y. nuotraukų) poreikį būtent tai firmai kurią atstovauja. Peršasi mintis, kad vis tik nuotraukų šaltiniai kuriais remiamasi yra imti iš ,,kažkur“, o tas ,,kažkur“ yra fotobankai.

Prieš šešis mėnesius ir aš sugalvojau tiesiog išmėginti save viename tokių fotobankų. Rinkausi tarp trijų populiariausių fotobankų, kuriuos reitingavau pagal pardavimus:

  • iStock
  • Shutterstock
  • Fotolia

Mano pasirinkimas buvo iStock. Kodėl?

  • Patogi nuotraukų talpinimo sistema
  • Geri pardavimai
  • Galimybė kelti 999 nuotraukas per 168 val. sauliaus1

Tai gi prieš pusmetį, užsiregistravau. Perskaičiau medžiagą kurioje buvau supažindintas su kriterijais kurie nurodo kokios nuotraukos turi būti, kad jos turėtų populiarumą pardavimuose. Po to reikėjo pateikti 10 nuotraukų kurios atitiktų nurodytus kriterijus. Čia ir buvo sunkiausia dalis naujokui, neturinčiam jokio supratimo ko gi ištiesų reikia geriems pardavimams. Todėl talpinau nuotraukas kurios turi meninį turinį, tokias kaip nurodyta dešinėje pusėje:

Didelio pasisekimo ši nuotrauka taip ir nesulaukė. Tada pamėginau fotografuoti konkrečiai tematikai, ir taikyti universalesnį nuotraukos turinį, kuris būtų pritaikomas plačiau nei pavieniuose straipsniuose ar publikacijose. Žemiau pateikiu pavyzdžius:

Įkėliau 12 panašaus turinio nuotraukų (nuotraukų tikrinimas gali užtrukti iki 15 darbo dienų, todėl reikia kantrybės), jas apibūdinau raktažodžiais (siūlau naudoti kuo konkretesnius raktažodžius pabrėžiančius nuotraukos turinį, nes paieškoje raktožodžiai pagrindinis Jūsų koziris tarp dešimties tukstančių kitų nuotraukų.) ir tiesiog palikau likimo valiai paskyrą. Stebėtina tai kad po pusės metų apleistoje paskyroje radau 15.33$ dolerius kuriuos jau uždirbau.

Šiandien tikrinimui įkėliu po 10 nuotraukų. Sistemingai. Ir laikantis griežtos disciplinos. Kodėl? Todėl kad elementarus skaičiavimas vis tik rodo tai kad jei 12 nuotraukų uždirbo 15 dolerių, tai +- (su paklaida) 1200 nuotraukų uždirbtų ~1500 dolerių. O jei tikrai į šį darbą pažiūrėsite atsakingai ir juo užsiimsite ne kaip hobiu, pajamas paliksiu pasiskaičiuoti patiems.

Jei vis dar dvejojate ar verta gaišti laiką fotografuojant, keliant nuotraukas pardavimams, rašant raktažodžius ir t.t. turiu tik vieną atsakymą: laikas- pinigai. Todėl kuo ilgiau svarstote, tuo daugiau prarandate. Mano pradžia jau yra, o Jūsų pradžia čia.

Straipsnio autorius Saulius Petrauskas www.fotonorai.lt

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *