frame.lt

fotografuojantiems

PatarimaiSvarbi naujiena

Kaip paryškinti (pašarpinti) nuotraukas ir išsaugoti internetui.

Ne tik nekokybiškas ar šiek tiek susiliejusias nuotraukas reikia paryškinti, kadangi mažinant nuotrauką internetui, nuotraukos taškai yra suliejami t.y. iš daug taškų padaroma daug mažiau ir programos nėra tobulos, suliedamos tuos taškus šiek tiek „išmuilina“ vaizdą. Todėl bent minimalus nuotraukos paryškinimas yra būtinas norint, kad nuotrauka atrodytų kokybiški.

Kaip sumažinti nuotraukas tikriausiai žinote kiekvienas, o jeigu ne trumpai paaiškinsiu: viršutinėje meniu juostoje spaudžiate Image > Image size, atsidariusiame lange nustatote norimą nuotraukos dydį ir spaudžiate OK. O dabar kaip Photoshop pagalba labai paprastai paryškinti (ang. sharp) nuotraukas ir išsaugoti internetui:

1. Reikia pasidaryti nuotraukos sluoksnio (ang. layer) kopiją paprasčiausiai tempiant nuotraukos sluoksnį ant „Create a new layer“ ikonos arba paprastesnis būdas pažymėjus sluoksnį paspausti klavišų kombinaciją Ctrl+J.

2. Pažymime viršutinį sluoksnį ir viršutinėje meniu juostoje spaudžiame: Filter > Other > High Pass

3. Atsidarius High Pass langui, nustatome norimą „Radius“ reikšmę (mano atveju pakako 0,4 px) ir spaudžiame „OK“. Reikia nustatyti tiek, kad pradėtų ryškėti kontūrai nuotraukoje. Jei nustatysime per daug, nuotrauka atrodys baisiau negu buvo prieš tai, jeigu permažai – tiesiog nesimatys skirtumo. Paryškinant žmogaus portretą reiktų nustatyti tokią reikšmę, kad matytųsi plaukų, akių, veido kontūrai, bet nesimatytų veido poros nebent norima ir jas paryškinti.

4. Višrušinio sluoksnio „Belnding mode“ iš „Normal“ pakeičiam į „Overlay“, norint sumažinti efekto poveikį nuotraukai galima padaryti tą sluoksnį šiek tiek permatomą – sumažinti „Opacity“.

„Prieš ir po“ palyginimas (žiūrėti padidinus)

Saugojimas internetui?

Beveik visose internetinėse fotografų bendruomenėse yra ribojamas įkeliamų nuotraukų svoris (dydis), todėl norint įkelti kokybišką nuotrauką, būtina ją tinkamai sumažinti. Paprastas būdas tai padaryti prarandant kuo mažiau kokybės:

Meniu juostoje spaudžiame File > Save for web & Devices. Sudėjau šauktukus prie svarbių nustatymų:

1. Reikia pasirinkti, kad saugotų JPEG formatu.

2. „Quality“ – kokybė, nustatoma pagal poreikius, jei norima labai suspausti nuotrauką, kad ji užimtų visai nedaug vietos nustatome kuo mažesnę reikšmę, bet reikia nepamiršti – kuo labiau suspaudžiame, tuo labiau nukenčia nuotraukos kokybė.

3. „Optimized“ – reiškia kad nuotrauka bus suspausta.

4. „Convert to sRGB“ – nuotraukos spalvinio profilio pavertimas į sRGB profilį. Tai neturės jokios įtakos nuotraukai, jeigu ir taip fotografuojate sRGB spalvų profiliu. Tačiau jeigu fotoaparate nustatytas AdobeRGB, jis bus paverstas į sRGB, tai naudinga dėl vienos paprastos priežasties, sRGB spalvų profilį daugmaž visos naršyklės atvaizduoja teisingai, o su AdobeRGB prasideda problemos, spalvų atvaizdavimas skirtingos naršyklėse skiriasi.

5. Spaudžiame „Save“ ir pasirodžiusiame lange nustatome kur nuotrauka bus išsaugota.

 

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *