frame.lt

fotografuojantiems

Patarimai

Kaip išsirinkti pirmąjį savo stovą?

Stovas (štatyvas) fotografijoje reikalingas norint fotografuoti su ilgu išlaikymu. Jo pagalba fotoaparatas nesukruta ir vaizdas lieka nesusiliejęs fotografuojant net 30 sekundžių išlaikymu. Štai keletas patarimų, kurie padės jums padės  pasirinkti tinkamą stovą.

  1. Panaudojimas. Atsakykite sau kaip dažnai fotografuosite su stovu? Ar jis negulės kampe pusė metų?
  2. Fototechnikos svoris. Juk nenorėtute, kad nuo stovo nukristų jūsų fotoaparatas? Jei taip, tai labai svarbu jūsų fototechnikos, todėl vertėtų pasirinkti tą stovą, kuris išlaikytų jūsų fototechniką.
  3. Aukštis. Svarbus tiek minimalus, tiek maksimalus galimas stovo aukštis. Kad nereiktų susirietus žiūrėti pro vaizdo ieškiklį.
  4. Kaina. Tik įvertinus aukščiau patiektus teiginius, riektų apsispręsti, kiek norėtumėte skirti lėšų stovui.

Jei perkate pirmąjį savo stovą vertėtų atsižvelgi į viršuje patiektus patarimus bei nepamiršti, kad stovų kainos dauguma atveju proporcingos ir kokybei (stabilumui, išlaikomam svoriui, maximalaus ir minimalaus aukščiui). Nepamirškite, kad jei fotografuosite retokai ir neturite daug pinigų nevertėtų rinkti itin brangaus stovo.

 

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

One thought on “Kaip išsirinkti pirmąjį savo stovą?

  • Kokį nebrangų (iki ~70Lt) bet kokybišką stovą patartumėt pradedančiajam? bus naudojamas su Canon EOS 1100D su kitiniu objektyvu. Būtų gerai kad išsiskleistų iki ~180cm

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *