frame.lt

fotografuojantiems

InterviuNaujienosSvarbi naujiena

Jaunas marijampolietis atskleidžia savo fotosesijų užkulisius

Marijampoliečio, 19 metų jaunuolio Andriaus Burbos trumpas interviu specialiai frame.lt apie fotosesijas „Energija“ ir „Skyrybos“. Jau penkerius metus fotografuojantis Andrius neseniai pradėjo kurti ir „making of“ tipo, užkulisinius fotosesijų filmukus. Tad interviu su juo apie tai.

Kaip kilo idėja abiems fotosesijoms?

Idėjos kilo tiesiog iš galvos. „Energija“ kilo, kai varčiau reklaminį lankstinuką ir pamačiau futbolininką su vandens lašais. Pagalvojau, kad norėčiau nufotografuoti vaikiną, iš kurio trykštų energija. Tada viskas susidėliojo mintyse, kad skėtis bus iš priekio, dvi blykstės iš šonų ir viena iš viršaus, tereikėjo viska įgyvendint.

O dėl „Skyrybų“, tiesiog vaikščiojau padėvėtų rūbų parduotuvėje ir pamačiau pagalvę už 2lt. Kažkodėl iškart kilo mintis, kad reikia ją perpjauti su pjūklu. Plunksnos pakils į orą, ir tai nuotraukai suteiks įdomumo.

Fotosesijos „Energija” užkulisiai:

Kokią techniką naudojai?

Naudojau Canon EOS 7D fotoaparatą, Canon 70-200 2.8 L, Canon 430EX blykstę, YN 560, YN460, Braun 200 ir dar dvi. Vienos pavadinimo neatsimenu, nes skolinausi tą dieną iš draugo, o kita pavadinimo neturi, bet veikia ir yra naudinga. Softboksas, skėtis, stovai, juoda agro plėvelė fonui.

Energija
Fotosesija „Energija“

Kodėl sugalvojai visa, tai nufilmuoti? Ar nebuvo baisu filmuotis?

Baisu filmuotis? Kodėl ? Filmavau dėl įdomumo. O gal dėl reklamos, nežinau. Parodyt kitiems žmonėms kaip aš dirbu, gal kažkam tai bus naudinga. Pats dažnai žiūrėdavau youtube.com video, kaip fotografuoja kiti, todėl galvoju, kad ir aš noriu.

Fotosesijos „Skyrybos” užkulisiai:

Fotosesijoje „Skyrybos“ naudojai vieną skėtį ir vieną softbox‘ą? Kodėl pasirinkai šį variantą?

Keista, bet daugiau neturiu. Naudojau juos apšviesti modelį, o kitos blykstės buvo naudojamos be nieko, kad skleistų aštrią šviesą. Softboksą naudoju beveik visada. O skėčio eigoje prireikė, kai pamačiau, kad iš kitos pusės tamsus šešėlis, reikėjo jį „išlyginti“. Skėtis šį dalyką, kiek pats išbandžiau, atlieka gerai. Todėl jį ir pasirinkau, o ne tarkim atspindintį skėtį. Jis šioje situacijoje man ne taip patinka.

Skyrybos
Fotosesija „Skyrybos“

Kokių fotosesijos užkulisinių filmukų galime laukti ateityje?

Šiuo metu keičiasi mano gyvenamoji vieta, gal net galėčiau pasakyti, gyvenimas. Todėl šiuo metu fotosesijos šiek tiek atsiriboja, bent kol kas. Nes tam reikia daug galvoti, viska suorganizuoti, o dabar tokiais dalykais nenoriu kvaršinti sau galvos. Bet klipų kūrimas suveikė, žmonės jais domisi, žiūri, todėl stengsiuosi ir toliau pafilmuoti fotosesijas. Ne visos būna įdomios, kai kada tiesiog pastatai žmogų, apšvieti foną ir nufotografuoji, tada manau, kad net neįdomu bus žiūrėti žmonėms, todėl filmuoju tik tas kurios nors kiek įdomesnės ;)

Prabėgus tik trim dienom po naujų metų Andrius pristatė ir savo trečiąją asmeninę parodą Marijampolės kultūros centre. Suskubkite aplankyti, jei dar nebuvote, nes paroda veiks iki sausio 21 dienos.
Parodos vaizdo reportažas

Jeigu jūs taip pat kuriate „making of“ stiliaus filmukus būtinai parašykite mums. Informacija rasite puslapyje „Apie mus / Kontaktai”

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *