frame.lt

fotografuojantiems

Įdomūs video

Gatvės fotografija su Zack Arias

Gatvės fotografija – gražus ir įspūdingas dalykas, kai atlikimas teisingas. Tai leidžia įamžinti daug daiktų ir akimirkų, kurios kasdien aplink mus. Fotografai pasaulį mato kitaip. Mes galime būti sužavėti rūkančio sėdinčio senuko gatvėje, pro kūrį visi praeina, bet mes sustojame ir nufotografuojame.

Zack Arias yra gerai žinomas  įvairiuose fotografijos stiliuose, bet mane visada žavėjo jo gatvės fotografija. Jo sugebėhimas ne tik sukurti gerą nuotrauką, bet ir įtraukti žiūrovą į nuotrauką, pajusti jos nuotaiką ir įsijausti į aplinką. Šiame trumpame siužete, Zack’as pasidalina keliais naudingais patarimais gatvės fotografijai iš savo kelionės į užburiantį Marakešą.

video anglų kalba

street

Technikos:

Rankų iliuzija: Pabandykite būti kiek įmanoma mažiau pastebimi. Galite apsimesti, kad žiūrite į ekranėlį norėdami peržiūrėti nuotraukas, bet iš tikrųjų naudojatės „live view” funkcija ir fotografuojate. Dėja ne visi aparatai turi tokią funkciją, todėl galima bandyti fotografuoti aklai ir tikėtis gero rezultato. Kita vertus, daugumą dabartinių fotoaparatų turi šitą funkciją.

Natūralus rėminimas: Zack’as paaiškina kaip naudoti natūralius rėmus, tokius kaip arkos, kad sukurtį gylį nuotraukoje. Susikomponuokite vaizdą ieškiklyje ir laukite, kol kažkas pasirodys. Taip galite gražiai užfiksuoti natūralią gyvenimo tėkmę.

street-photography-tips-with-zack-arias-3

Susiraskite naujų draugų: Zack’as naudoja Fuji Instax momentinių nuotraukų fotoaparatą ir atiduoda nuotraukas nufotografuotiems žmonėms.  Negalite atiduoti momentinės nuotraukos? Tiesiog pasikalbėkite su žmogumi, kad jis suprastų kas jūs, o kai jis jausis jaukiai su jumis, galite nufotografuoti jo portretą.

street-photography-tips-with-zack-arias-2

Paprastas blyksčių rinkinys: Zack’as fotogafuoja su viena blykste iš rankos, paleisdamas ją su nuotoliniu paleidėju, kad pridėti papildomo apšvietimo nuotraukai. Labai naudingas įrankis strobistams.

 Pamąstymai

Pasižiūrėjus šitą video, man pačiam norisi eiti į gatvę ir fotografuoti. Zack Arias – atviras ir įvkėpiantis fotografas. Mes galime būti dėkingi jam už savo pasidalinimą patirtimi ir patarimus. Išmoksti ne tik gerai fotografuoti, bet taip bendrauti su žmonėmis ir pastebėti naujus dalykus, kurie jau senai aplink mus.

Roman Bogdanov (www.thehitch.lt)

 

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *