frame.lt

fotografuojantiems

Parodos/Renginiai

Dmitrijaus Matvejevo fotografijos paroda „(Už)kulisiai“

Maloniai kviečiame balandžio 11 d., trečiadienį, 17 val. į Dmitrijaus Matvejevo fotografijos parodos „(Už)kulisiai“ atidarymą Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).
Paroda veiks iki balandžio 28 d.

Dmitrijus Matvejevas Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999 m.

Fotografas nuo 1994 m. dirba įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose, kuria spektaklių bei jų repeticijų, užkulisių nuotraukas, teatro aktorių portretus, plakatus, foto ir video projekcijas spektakliams. Nuo 1995 m. yra surengęs fotografijos parodų Lietuvoje bei užsienyje (Rusijoje, Suomijoje, Austrijoje, Čekijoje, Meksikoje). 2002, 2006, 2009 m. konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ nugalėtojas („Kultūros“ nominacijoje).

Parodoje „(Už)kulisiai“ eksponuojami darbai iš trijų fotografijos serijų: „Aktorės prieš išeinant į sceną“, „Užkulisių portretai“, „Kaimynai“.

Serija „Aktorės prieš išeinant į sceną“

Autorius keletą metų fotografavo teatro aktores likus paskutinėms minutėms iki spektaklio. Tai  bandymas pagauti ribą, kai moteris jau ne čia, bet dar ir ne ten: viena kaukė nuimta, kita dar neužsidėta. Dviejų pasaulių susidūrimas, keliaujančios, išeinančios moterys. Portretuose – gerai žinomos ir dar tik pradedančios aktorės.

Serija „Užkulisių portretai“

Tai, kas vyksta kitapus uždangos. Tai, kas nematoma žiūrovams. Tai, kas nesurežisuota.

Serija „Kaimynai“

Autorius fotografuoja žmones, kurie yra visai šalia, už sienos, bet kurių dažniausiai nepažįstame. Kaimynai fotografuojami savo virtuvėse, kurios irgi yra savotiški užkulisiai.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *