frame.lt

fotografuojantiems

Naujienos

„Apple” užpatentavo bajonetą mobiliesiems įrenginiams

Mobilieji telefonai, galintys pakeisti kompaktišką aparatą tampa vis populiaresni, todėl gamintojai nesnaudžia ir tobulina įrenginių kameras. Prieš keletą mėnesių Apple užpatentavo magnetinį objektyvų bajonetą, kuris, deja, niekada nepasirodys masinėje produkcijoje dėl to, kad nėra praktiškas (prie magneto prisitrauktų visi geležiniai daiktai).
Šį kartą Apple užpatentavo kitą bajonetą – labai panašų į tokius, kurie naudojami veidrodiniuose ar sisteminiuose fotoaparatuose. Jeigu gamintojas iš Kupertino įgyvendins šią idėją, turėsime galimybę prie Apple įrenginių  prisukti plataus kampo, makro ar net tele objektyvus.

Apple bajonetasApple bajonetas
Apple Insider teigia, kad toks sprendimas nepakeistų telefono ergonomikos bei dizaino, nes bajonetas būtų išsikišęs nuo telefono korpuso tik keletu milimetrų. Jeigu gandai pasitvirtins, Apple mobiliųjų įrenginių fotografavimo lygį pakels į dar aukštesnį lygį, todėl galėsime sulaukti ir konkurentų sprendimų. Kompanija naujausius įrenginius pristatys rugsėjį, todėl būtent tada ir pamatysime, ar tokia idėja bus įgyvendinta.

Laurynas Mitrulevičius

Fotografas Alytuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *